Skal du jobbe på båt eller skip? Da trenger du dette sikkerhetskurset, som er obligatorisk for alle som skal ha jobb på båt.
Velg dato nedenfor
Velg dato du ønsker å gå kurs i datolisten.
Med temaer som brannslukking, røykdykking og sjøredning, er du sikret en korrekt og spennende opplæring. Her vil dyktige instruktører forberede deg på å takle situasjoner som kan oppstå når du jobber til sjøs.
Instruktørene er rutinerte, og om du har vannskrekk eller det er andre hensyn vi bør ta, gi beskjed, så tilpasser de opplegget slik at du føler deg trygg.
Kurset er det samme som tidligere IMO60/IMO50.
Sikkerhetskurs for fiskere og Sikkerhetskurs for sjøfolk var tidligere forskjellige kurs, disse er nå nesten samme kurs. Kursene har fortsatt forskjellige bevis, trenger du sertifikatet for begge er det bare å varsle oss før kursstart.
Du kan melde deg på via denne nettsiden ved å velge dato til høyre å fylle ut påmeldingsskjemaet.
Ring oss gjerne på telefon 40002390 i vår åpningstid, da kan vi bistå med påmelding over telefon.
Vil du at vi skal ringe deg opp for å bistå med påmelding over telefon, fyll ut skjemaet nedenfor.
Kurset går over 5 dager, med teori og praktiske øvelser.
Forskningsparken, Raveien 205
3184 Borre
Hotell? Når du melder deg på får du informasjon om våre hotellavtaler, alternativt ring oss på 40002390
Forkunnskaper | Ingen krav til forkunnskaper. | ||||||||
Gjennomføring |
Går over 5 ukedager. Undervisningstider:
|
||||||||
Eksamen/prøve | For å få kurset godkjent må du ha minimum 75% korrekte svar på en skriftlig prøve (gitte svaralternativ). I tillegg må du gjennomføre de praktiske øvelsene på en tilfredsstillende måte. | ||||||||
Dette lærer du: |
|
||||||||
Inkludert i prisen | Ved kurs som har varighet utover 4 timer, er lunsj inkludert i kursprisen. | ||||||||
Ikke inkludert i prisen | Overnatting og transport. | ||||||||
Betaling | Faktura - Kort - Opptil 9 måneders betalingsutsettelse. | ||||||||
Kursbevis | Gyldig legitimasjon må forevises for å få utstedt kursbevis. Presis fremmøte er betingelsen for å få godkjent kurset. | ||||||||
Fornying | For å kontinuerlig ha godkjent sertifikat må man gjennom et repetisjonskurs hvert 5. år. | ||||||||
Endring av kursdato | Endring av kursdato kan avtales inntil 2 dager før kursstart, forutsatt ledig kursplass og godkjenning fra Exsto Offshoreutdanning AS. | ||||||||
Avmelding | Må skje skriftlig gjennom vårt avmeldingsskjema. Du kan avbestille inntil 8 virkedager før kursstart. |
Mandag til fredag 08.00 - 20.00